Březen 2010

Zadání - 2.kolo SONH

28. března 2010 v 16:30 | Elis |  Soutěže
Takže do 2.kola postoupily :

A bohužel vypadla :

V druhém kole po vás chci:

○ Hříbě při jídle (pastva, z ruky. ..)
○ Připomínám, že fotka může být stažená z internetu, takže šanci má každý
○ Pokud je fotka vaše -> PODEPSAT <-
○Vše mi pošli na medy.e@seznam.cz
www.kone17.blog.cz

Konec 1.kola SONH

24. března 2010 v 17:20 | Elis |  Soutěže
Takže dneska končím 1.kolo v soutěži SONH !!

Jak dopadlo hlasování ??
Nejvíce -> nejmíně hlasů . ..
1. Sharon:) - 17 hlasů
www.kone17.blog.cz
2. Lorry - 14.hlasů
www.kone17.blog.cz
3. Najki - 8.hlasů
www.kone17.blog.cz
4. Prcek - 5.hlasů
www.kone17.blog.cz
Takže shrnutí:
1. Sharon:) - 17 hlasů -> POSTUPUJE
2. Lorry - 14.hlasů -> POSTUPUJE
3. Najki - 8.hlasů -> POSTUPUJE
4. Prcek - 5.hlasů -> BOHUŽEL VYPADÁVÁ
2.Kolo :
zadání mám připravené,dám ho sem asi zítra, nebo v neděli . ..

Agility. ..

23. března 2010 v 17:13 | Elis |  Moje KeCy
Ahojky
SONH = Jak si vedete..
První je Sharon:) s 15.hlasy
druhá je Lorry s 13.hlasy
třetí je Najki se 7.hlasy
čtvrtá je Prcek se 4.hlasy
. .. Čas vyrovnat to máte do zítřka nebo do čtvrtka. ..

Agility = Jinak (to jsem tu ještě nepsala) mám doma pejska, jmenuje se Holly a je to Německý krátkosrstý ohař, brácha jí měl původně na myslivost.. Ale bohužel má vrozenou bázlovost (Bojí se výstřelu. ..) Což je na myslivost k ničemu.. :( A tak jí už asi cca rok nebo rok a půl vlastním já.. V červenci jí budou 3... Je to takovej můj mazel a protože je teda na myslivost k ničemu, tak mě napadlo dělat s ní AGILITY =D .. Jsem vážně zvědavá, jak nám to půjde, snažíme se pořád trénovat, tak nám prosím držte palečky..
Jinak Agility = Psí Parkur
Aktuální počet hlasů

22. března 2010 v 18:04 | Elis |  Soutěže
... Takže jak si vedou naši soutěžíjící? ...

Nezapomeňte dál hlasovat !

1.kolo bude ukončeno někdy tento týden, asi ve středu nebo ve čtvrtek..

Najki
18.9% (7)
Prcek
10.8% (4)
Sharon
35.1% (13)
Lorry
35.1% (13)

Zkratky plemen

21. března 2010 v 17:21 | Elis
APH (PH) - American paint horse
A1/1 - Anglický plnokrevník
A1/2 - Anglický polokrevník
AQH (QH) - American quarter horse
ČT - Český teplokrevník
MT - Moravský teplokrevník
ČMB - Českomoravský belgik
SN - Slezský norik
KWPN - Holandský teplokrevník
P.R.E - Pura Raza Espanola
WPB - Welšský pony


1.kolo SONH

16. března 2010 v 20:02 | Elis |  Soutěže
Ahojky, takže soutěž začínáá !! =) Hlasujte dole v anketě=)* ..

www.kone17.blog.cz
www.kone17.blog.cz
www.kone17.blog.cz
www.kone17.blog.cz
1.kolo bude ukončeno okolo 29.3 až 1.4.2010.. Přesně datum ještě bude upřesněno

Soutěž SONH

14. března 2010 v 17:39 | Elis |  Soutěže
Zapsali se:

○ Sharon :)
Blog TADY
Fotku NEPOSLALA

○ Lorry
Blog TADY
Fotku NEPOSLALA

○ Prcek
Blog TADY
Fotku POSLALA

○ Najki
Blog TADY
Fotku POSLALA

○ Potřebovala bych, aby se mi přohlásil ještě alespoň jeden člověk.. Takže kdyby jste o někom věděly, tak mu klidně napište, kdyby se přihlásilo víc lidí, vůbec nevadí =D :)*
○ Jinak fotečky z prázdnin můžete najít na mém rajčeti a to
--> ..TADY.. <--Prázdniny =o*

14. března 2010 v 16:52 | Elis |  Moje KeCy
Ahojky, takže jsem zpět.. Moje prázky byly úžasný! Byla jsem za Adél, mojí sestřenkou, pomáhala jí u koní a tak.. A pak mě vzala na ranč, kam jsem chodila, bylo to moc príma! Moc se mi to líbilo!! Potkala jsem Míšu, Nikču =D ,Natana-toho jsem teprve poznala:D a dneska jsem viděla Mišku, a dneska tam byl veterinář očkovat, a Jíťa jim dávala fajfku, to byl pro mě zase zážitek:D ale bylo to moc príma !! ..
Takže se mi prosím ještě přihlašujte do soutěže..
Tak papa :-**

Blog mě na víkend volá - Jsem nedostupná

12. března 2010 v 13:49 | Mája |  Moje KeCy
Ahojky, Elis se bohužel přes víkend nedostane na blog:)
Myslím že si užívá prázdniny na plné obrátky ;).
Tak snad to tady ten víkend bez ní vdržíte, po víkendu je tady doslova jako na koni ;).
Mějte se hezky a přihlašujte se do soutěže SONH -Soutěž o nejhezčí hříbě ;).


SONH

10. března 2010 v 12:56 | Elis |  Soutěže

SONH

Ahojky, takže jsem se rozhodla založit novou soutěž a to SONH= Soutěž O Nejhezčí Hříbě. Inspirovala mě stránka www.konicci.cz ..Já už tam moc nechodím,ale jelikož tam jsem zaregistrovaná tak mi to přišlo na email.

PRAVIDLA:

1. Fotka může být vaše-> To bych byla velice ráda! Kdoby neměl tu možnost vyfotit nějaké hříbátko, tak si mlže nějakou fotku stáhnout z internet, ale pod tou podmínkou, že to má spovolené od Autora !! Je jedno, zda koník leží, běhá nebo cokoliv jiného..
2. Hlásky si schánět můžete =)*
3. Pokud je fotografie vaše, do dolního pravého rohu napíšete svou přezdívku
4. Nebudete mi psát komentáře ve smyslu "Ahooj:)* Dáš mi hlásek?"
5. Hlásek můžete získat, když po každém kole přidám článek jako "Kdo chce můj hlásek?" Hlas dostane ten, kdo o něj poprosí jako první. Myslím že je to spravedlivé..
6. Pokud nemáš blog, napiš svůj email
7. Fotografie mohou být graficky upravovány

PŘIHLÁŠKA:
1. Přezdívka
2. Tvůj blog
3. V jakém programu budeš fotografie upravovat?
4. Souhlasíš s pravidly ?
5. Fotografie mi pošli na email medy.e@seznam.cz


Rýnský teplokrevník

10. března 2010 v 11:49 | Elis |  Lehká plemena

Rýnský teplokrevník

ÚVOD

Rýnský teplokrevník, stejně jako další málo známá německá plemena, stále zůstává tak trochu v jejich stínu. Ale ačkoli nikdy nemůže dosáhnout kvalit a výkonnosti těchto proslulých plemen, je to výborný a skromný jezdecký kůň, který si zaslouží vaši pozornost.

PŮVOD A HISTORIE

První zprávy o chovu koní v Rýnsku pocházejí již z dob Římanů. Také v této oblasti existovaly už za časů Karla Velikého (747 - 814) přesné předpisy a zákony pro chov koní. Pro podporu chovu koní schválil jistý arcibiskup Clemens Wenzel v roce 1772 zřízení Zemského hřebčince v Prümu. Podobné hřebčince existovaly také v Trieru a Montabaueru.
Francouzská revoluce a napoleonské války způsobily těžký úpadek chovu koní v Rýnsku, ze kterého se tento velmi těžce a dlouho vzpamatovával. V roce 1839 konečně došlo k obnovení činnosti zemského hřebčince Wickrath (který se za několik desítek let stane centrem chovu budoucího rýnského teplokrevníka). Roku 1876 se podařilo "Zemědělskému spolku pro Rýnské Prusko" přesvědčit tehdejšího pruského vrchního zemského stájmistra von Lüderitze, že pro rýnskou provincii má smysl pouze chov těžkých, chladnokrevných, pracovních koní. V roce 1892 byla založena "Rýnská plemenná kniha" a byl pro tuto oblast stanoven jednotný šlechtitelský cíl - chov chladnokrevných koní belgického (brabantského) typu.
Téměř po padesáti letech nepředstavitelného rozkvětu přichází po druhé světové válce náhlý a dramatický pád početně největšího německého chovu chladnokrevníků. Tento pád v podstatě odstartoval chov rýnského teplokrevníka - chovatelé v rýnské oblasti využili lehčích jedinců původního chladnokrevného koně k vytvoření teplokrevného jezdeckého koně - především (i když velmi pozvolna) mezi lety 1955 a 1965. Teprve od druhé poloviny šedesátých let se zvyšuje tempo a také počet klisen přijatých do chovu.
Podstatnou roli při prvotním vývoji plemene sehrál trakhénský kůň. Vedle trakhéna se o to zasloužily v pozdějších letech také chovy hannoverské a vestfálské krve. Kromě do Rýnska dovezených východopruských hřebců - z počátku jen velmi ojedinělých soukromých hřebců - to byli rovněž hřebci z westfálského zemského hřebčince Warendorf. Ti měli podstatný podíl na vytvoření rýnského teplokrevníka. Výsledkem této šlechtitelské práce je méně ušlechtilý, ale ne nepřitažlivý jezdecký kůň, který výborně vyhovuje potřebám rekreačních jezdců.

Popis a charakteristika

Rýnský teplokrevník dosahuje kohoutkové výšky 160 - 170 cm a vyskytuje se ve všech základních barvách, nejčastěji však mezi nimi najdeme ryzáky a vraníky. Svou svalnatou a silnou stavbou těla se jeví jako ideální jezdecký kůň, nadaný především pro parkurový sport. Hlava je jemná a ušlechtilá, s působivým a inteligentním výrazem, oči jsou menší, jasné, živé. Krk je spíše kratší a mnohdy pěkně klenutý (není to však pravidlem), dobře posazený i nesený. Plece jsou dost krátké a silné. Trup bývá silný a mohutný, záď o něco slabší a strmá. Plemeno se pyšní kvalitními končetinami s dobře viditelnými klouby, tvrdými kopyty bez rousů, spěnka je strmá a poměrně dlouhá.
Rýnský teplokrevník překvapuje svým vzletným pohybem, kterým nezapře svůj původ -vzezřením nejvíce připomíná známého trakhénského koně. Chovatelé se nyní zaměřují na zlepšení stavby těla, specificky fundamentu a zlepšení chodů, kterými německá plemena vynikají. Hlavně se však klade důraz na vyrovnaný temperament.

Povaha

Tento koník vás potěší svou milou povahou. Chladnokrevní předkové v něm zanechali něco ze své dobráckosti, temperamentnější německá plemena zase vlila do jeho žil příval energie. Samozřejmě - dokáže být i vychytralý. Ale pokud respektuje svého pána a má v něm i svého kamaráda, stává se z vychytralého koníka roztomilý mazel i snaživý a učenlivý kůň.

Využití

Rýnský teplokrevník má díky své tělesné stavbě všestranné vyžití. Můžete s ním sbírat ocenění jak v drezúře, tak na parkurových soutěžích nebo v military. Vzhledem k tomu, že se jeho exteriér stále vyvíjí a zušlechťuje, lze předpokládat, že bude časem více zaměřený na jednu či dvě konkrétní jezdecké disciplíny. V současné době představuje toto plemeno výborného jezdeckého koně se skokovým nadáním.

Zajímavosti

Rýnský teplokrevník je jedním z nejmladších německých plemen koní. Byl vytvořen teprve v 70. letech minulého století. Typickým výžehem jsou dva stylizované srnčí parůžky. U nás se chovem tohoto plemene zabývá rodina Leuchertova, která přesídlila z Německa do Čech do Mileva. Přivezli s sebou celkem 4 koně: 3 příslušníky rýnského teplokrevníka a 1 německého jezdeckého pony. Nejvýznamnější je hřebec 755 Prinz Conde po Prinz Oldenburg z rýnské klisny Roxany po Romanow. Jeho potomstvo má velmi dobrý skokový potenciál, což dokázal např. Platino SL.
ZDROJ TADY

Photoshot 0.1

8. března 2010 v 14:35 | Elis |  Photoshoty
Tak první photoshoot z mých foteček =)*

Některé fotečky nejsou mé a proto zdroj ZDE

♥SB♥

8. března 2010 v 14:31 | Elis |  SB
Ahojky!
Kdo by chtěl spřátelit, tak má právě možnost, protože jsem na kone17.blog nová, tak spřáteluji=) Takže kdo by chtěl má možnost.. Budu ráda:) ..O víkendech komenty většinou nepíšu! Přes týden ANO. Jen co nejčastěji to jde! Takže zatím pa a blogaření zdar! =)*


Jízda na koni I.

8. března 2010 v 13:37 | Elis |  Jízda

Jezdecká škola s Májou po ICQ =D

Nohy:
kolena- mají být na bočnicích, špičky ke koni.Paty jsou dole a špičky směřují nahoru.
Pobízí se holeněmi a né patou !! To je pro koně bolestivé a vypadnou nám nohy z třmenů.Takže
Pobídky- zmáčkneš,povolíš, zmáčkneš, povolíš... Opakovat !

Ruce:
Jízdárna-Takže otěže, když chodíš na začátku krokem tak by měli být povolený
Terén- když jedeš venku, tak by jsi je měla mít mírně zkrácené a né uplně povolené. A než začneš klusat tak si otěže musíš zkrátit a pak pobízíš. A ruce mít u sebe!
Pohrávání si- pohrávat si můžeš do rytmu koňského chodu. Podle tempa natahuješ a přitahuješ otěže. Toto se nazývá zbalení nebo rolování.


!! Ruka je brzda, noha je plyn !!

Nový dessign 0.3

7. března 2010 v 13:29 | Elis |  Moje grafika
Autor: TeRuShKa
Spokojenost: 98% je moc hezkej,ale trochu mi tam zasahují články do těch cihel :D :)
Od kdy: 7.března 2010
Téma: Blue and Brown horse
Barvy: Hnědá, modrá
Do: Než si objednám nebo udělám nový :D
Koment: Je moc hezký,ale ty cihly mě tam pruděj, jinak se mi moc líbí :) :D
Děkuju moc TeRuShCe =*
Její blog TADY


Jarňáky

5. března 2010 v 20:18 | Elis |  Moje KeCy
Ahojky, tak je tu konečně víkend a mě začínaj jarní prázky, takže je to supeeer :-D Nu jako vy už jste je měli? Páč je někdo měl od 1.3. a já až teď,ale upe šíleně jsem se na ně těšila.. Jako vbc jsem nevěděla, jak je budu celý trávit,ale jako tak o pár věcech bych věděla :D Nu jako tak teď jsem asi do neděle v Přestavlkách u babičky, pak budu asi tak, je to přibližný do úterý nebo do středy doma, páč asi ňákej->alespoň jeden den k mamče na brigošku:D Myslela jsem, že tam budu chodit celý prázky,ale jaksi se mi plány změnily.:D Takže mazec:D Takže si jaksi moc nevydělám:D Ale tak neva.. Páč jedu za samejma mejma Zlatínkama:-*
Nu tak měla jsem jet za mojí Nej kámoškou Kájou do Bechlína, že tam budou kluci z Libkovic, Kostomlat atd. jako ona se s nima se všema zná a jako já moc kámošů kluků nemám..:D A tak jsem si chtěla rozšířit listinu přátel:D :* Nu jako ale to moc slibně nevypadá:(* Jako pak jsem měla jet za druhou mojí kámoškou.. Ze třídy do Roudnice,ale jako asi taky ne, nevím, ještě fakt vůbec, páč její nejky kámoška, super holčí Natka má jet někam pryč:( A Lucí jí tam nebude mít,ale jako nevim vbc jak to dopadne.. Ale jako budu se snažit to všecko stihnout:D
Nu a jako moje největší plány, na který se těším nejvíc--> Račiněves, jako budu chodit ven s Dendou a pojedu se podívat za Mááájulkou!! Upe nehorázně se těššíím:-*
Tak kdyžtak písněte, jak budete prožívat prázky vy a mějste se krásně, papa:-*

Jak vybrat správné sedlo

4. března 2010 v 15:30 | Mája |  Odborné články a rady

○Jak vybrat správné sedlo

Sedlo je základní pomůcka pro jízdu na koni, a jelikož musí být pohodlné jak pro jezdce tak pro koně, není nic důležitějšího, než správný výběr. Existuje mnoho typů sedel a pokud se rozhodneme pro určitý styl ježdění, měli bychom mít sedlo navržené právě pro námi zvolenou jezdeckou disciplínu. Obecně ale platí, že pro začátečníky je nejlepší sedlo určené pro všestrannost, protože je hluboce vykrojené a umožňuje tak jistější sed. Některá sedla jsou tedy vyrobena pro speciální účely jako je například western či dostihy, jiná jsou pro určitý styl přizpůsobena, například drezurní sedlo.

○Proč je výběr tak důležitý?

Nové sedlo zkoušíme na koni bez dečky, protože nejdůležitější je, aby zvolené sedlo sedělo právě koni. Díky špatnému výběru může totiž kůň (ale i jezdec) trpět otlaky, navíc jezdci bývá znemožněn správný sed. Na trhu v České republice je k dostání spousta sedel, jejichž kvalita se ale liší. Při nákupu se tedy řídíme osvědčenou značkou, nebo radou zkušeného odborníka. Cenová relace se samozřejmě různí, hodně záleží na tom, zda je sedlo úplně nové, nebo ho kupujeme přes inzerát. Dnes není problém nové sedlo zakoupit přes internet, ceny bývají někdy i výhodnější. Dále můžeme využít nabídku postrojů a pomůcek na výstavách s koňskou tématikou, firmy zde většinou nabízí své zboží levněji.
Níže uvedené body popisují části sedla, které by měly nákup ovlivnit asi nejvíce.

○Tvar sedla

Tvar sedla je dán kostrou, která musí být správně vyrobena. Dnes se nejčastěji používá kostra, jež má na spodní straně dva kusy lehké oceli, které zvyšují její pružnost. Pokud nám sedlo upadne, měli bychom kostru pořádně zkontrolovat, protože při pádu může snadno dojít ke zlomení kostry. Tuto závadu by měl opravit pouze odborník a do té doby bychom neměli sedlo používat. Kostra bývá pošita režným plátnem a kůží.

○Sedlová poduška

Na hřbetě koně spočívá sedlová poduška, která se vyrábí z plsti nebo se vycpává vlnou. Díky podušce je váha jezdce rovnoměrně rozložena na celém hřbetě a je soustředěna především na části s dobrým osvalením, a tak síla koně není nijak omezena a nedojde ani k otlačení.

○Sedlová podložka

Jako doplněk k podušce je dobré na hřbet koně umístit ještě sedlovou podložku, aby se otlakům zabránilo úplně. Poslední dobou se začaly používat gelové podložky, které napravují drobné nedostatky v poloze sedla a také šetří hřbet koně, avšak je to poměrně drahá záležitost. Funkci sedlové podložky bohatě zastoupí i obyčejné prostěradlo, velikost upravíme adekvátně ke tvaru sedla a sešijeme dohromady.

○Podbřišník

Velice důležitou součástí je podbřišník, který vlastně drží sedlo na místě. Nutností jsou pravidelné kontroly, zda není poškozen či koni nezpůsobuje otlačení. Nejčastěji jsou k dostání tři typy, a to podbřišník popruhový, kožený či nylonový. Nylonový podbřišník je asi nejlepší, jelikož se skládá z provázků, díky kterým je více pružný a navíc umožňuje pokožce volně dýchat. Bezpečnost podbřišníku je jištěna dvěma popruhy.

○Třmeny

Při výběru třmenů musíme na bezpečnost dbát také. Platí, že při našlápnutí má být na nejširším místě podrážky rezerva zhruba 12 mm, u dětí je doporučováno 10 mm, aby při pádu nedošlo k zaklínění nohy ve třmenu, což je velice nepříjemné a nebezpečné. Pro malé děti či začínající jezdce jsou vhodné bezpečnostní třmeny. Ty jsou navrženy tak, aby se z nich při pádu noha uvolnila. Pro větší stabilitu nohy můžeme do třmenu vsunout gumové vložky.

!! KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM !! :


Změny

3. března 2010 v 17:04 | Elis |  Moje KeCy
Ahooj:-) Tak jak jste si asi všimly, tak poslední dva články jsou SB, které tady už dávno byly, to protože jsem sem přidávala klikajdy mých SBének♥ a potřebovala jsem mít tyhle dva články nahoře v rubrice..:-) Takže to dopadlo takle nuu..:-) Nu a ještě bych se vás chtěla zeptat co sem mam dávat za články, co si představujete, co vás bude bavit? Díky moc za odpověď..
Takže tady mám malý výběr,ale kdyžtak mi to napiště dolu do komentů podle sebe..
-> Vizitky koníků - Moje kecy=D - Fotečky - Bleskovky - soutěže(typu SONF)apod.. - odborné články - photoshooty - avatary - či co jiného?
Děkuji moc za odpověď..
..♥Papa♥..