Srpen 2009

Pozvánka na Huberta

31. srpna 2009 v 17:45 | Mája


Dnešek u koníků ♥

30. srpna 2009 v 13:50 | Mája |  Moje KeCy
Ahojky tak jsem dneska byla u koníčků bylo to tam moc fajn ♥. Já sem dneska přijela o hoďku pozdějc protože sem dřív nemohla tak sem všechno dělala na rychlo. Měla jsem Trinytku ♥ tak jsem si jí přivedla rychle jí vyčistila, nasedlala a nauzdila ale nešlo mi dotáhnout sedlo :D. No a to bylo nový sedlo takže když jsem potom jezdila tak mě to pěkně štípalo a mám to vodřený :D ale nevadí. NO tak jsem vyrazila na jízdárnu za ostatníma. Tak jsem nejdřív chodila krokem potom začala klusat a dělala ruzný cviky velký kruh v honebnim klusu a tak vlnovky změni směrů prostě jízdárenský cviky :). No potom když mělo dojít na cválání tak jsem nejdřív dělala pracovní klus ale vůbec mi to nešlo no bylo to fakt šílený ježiši úplně sem se za sebe styděla :D. Bylo to fakt strašný! Chudinka trinytka skákala jsem jí tam v zádech ono to na ní strašně hupsá :D. A pořád mi vypadávaly třmeny a vadilo jak mě to tam tlačilo :D. NO tak absolutně mi to nešlo pak sem měla nacválat taky katastrofa vůbec sem nenacválala protože sem prostě Trinytku neustrkala. Potom si jí vzala chvíly Jíťa a když s ní nacválala tak trinytka začala skákat (začala házet kozla) :D. NO už jsem se lekla že Jíťa spadne ale ona je zkušená takže se tam udržela to já už bych byla dole:). Jako už se mi to jednou v tomhle případě stalo a spadla sem taky s triny na prdel :D a měla sem jí naraženou a asotva sem si sedla :D. No dost to bolelo. Potom teda sem to zkusila ještě no tak sem na jednu stranu cválala a na druhou zase néé:(. NO snad to zase příště bude lepší. Myslím že teď poslední dobou mi to na koníčkách nějak nejde musim se polepšit a víc se snažit! No potom když jsme dojezdily namazali sme kopýtka a potom šli sbíat bobky:D. Já vozila kolečko:D. Bylo docela velký vedro a já si zrovna zapoměla pití ale potom sem se napila toho co tam bylo na stole:D. NO a potom sme jeli domů zejtra jedu naposledy n prázdninový koníčky a v Úterý už do školy:(:( vůbec se mi nechce ach jo:(. No ale stejně budu na koníčky jezdit:D. Tak páá ♥

Bára a koně 18 - Supík útočí

29. srpna 2009 v 12:15 | Mája |  Videa s koníčkama


Říje

29. srpna 2009 v 9:13 | Mája |  Březost a hřebení
ŘÍJE
  • Období, kdy je klisna ochotna se spářit
  • Trvá 3 až 9 dní
  • Během říje klisna blýská (rytmické otevírání a zavírání vulvy)
DRUHY ŘÍJE
  • Bouřlivá- Projevuje se intenzivními příznaky.
  • Tichá - Pepozorujeme téměř žádné vnější příznaky, pouze vnitřní.
Má-li klisna příznaky říje, pak ji vodíme ke zkušební stěně. Z jedné strany stojí ošetřovatel s hřebcem a z druhé strany přivedeme klisnu. Nejprve hlavou k hřebci, aby mohlo dojít k očuchání a potom klisnu otočíme k hřebci zádí. Neodbíjí-li klisna hřebce a zaujme-li pářící postoj, pak je již připravena k zapuštění.

Bára a koně 17 - Konec sezóny

29. srpna 2009 v 8:09 | Mája |  Videa s koníčkama


Fotky od koníků

28. srpna 2009 v 18:25 | Mája |  Photo
Ahojky, tak už jsem dostala fotečky z koníčků z plavení a z toho třídeního výletu s koníčkama tak se můžete podívat jestli chcete mam je na rajčeti :). Takže fotečky od koníků normálně s lekcí ježdění najdete Tady fotečky z prvního plavení najdete Tady fotečky z druhého plavení ty naleznete Zde a fotečky s třídeního výletu v kozlovicích najdete Tady :) já vím je toho hodně a určo si to nikdo neprohlídne ale kdybyste se třeba někdo nudil nebo tak ,můžete se juknout :) když se vám bude chtít. Fotky z třetího plavení ještě nemám tak ty sem potom dodám :). Tak zatím páá

Bára a koně 16 - Závody v Cinzanu

28. srpna 2009 v 8:48 | Mája |  Videa s koníčkama


Fotky s Akýskem

26. srpna 2009 v 17:14 | Mája |  Já a koně
Tak vám se dám něaké fotečky s koníčkem kterého mám moc ráda ale mám z něj strach, je to strach z kterýho se nemůžu dostat. Na Akýskovi už jsem byla a párkrát sem na něm i cválala a to sem se ty dny nebála. Jenže minule když jsem ho měla přišlo to na mě zase,sedla sem si na něj a myslela sem že bude všechno v pohodě jako minule tak jsem vyrazila krokem po jízdárně udělali jsme asi 2 kroky a aky se leknul a na mě zase přišel ten pocit. Pocit kterému se říká strach a kterého sem se ten den už nezbavila. Ani sem si nenaklusala. Dneska sem ho měla znovu a bylo to skoro to samý. Za chvilku sem začala brečet že se bojim a že chci dolu že to nikdy nezvládnu, že nedokážu ten strach překonat. Jíťa řekla že až připraví krmení tak si ho vezme, tak jsem čekala a zatím chodila krokem po jízdárně a Aky to prostě poznal že se bojim někdy prost se mnou i zastavil koukal okolo a nechtěl jít. Já sem z toho byla zoufalá, když už jsem viděla že Jíťa už jde za námi tak jsem si vlastně odychla ne že bych nechtěla na Akym být ale prostě sem se bála ale ten strach nedokážu vysvětlit. Jenže Jíťa mi řekla že mám začít klusat a já sem stuhla a bylo to tu zase, ten hroznej pocit ten strach, chvíly sem váhal a Akyho si postupně skracovala a potom sem se snažila přejít z do klusu nejdřív mi to vůbec nešlo pak když se mi to konečně povedlo obklusala sem asi půlku kolečka možná ani to ne a zase šla krokem. Stále sem brečela... Řikala jsem si že to nikdy nedokážu když jsem to takhle marně zkoušela pořád do kola myslim že už Jíťa ze mě byla i trošku na nervy. Což mě moc mrzí. Potom si mě vzala na lonž a to sem klusala trochu dýl a to mi ho ještě Jíťa pobízela mlaskáním a tak. Musela sem se uklidnit a soustředit se na to, snažit se zapomenout na ten strach říkat si že to zas není tak hrozný. Jenže mi to moc nešlo. Když mě Jíťa chvíli lonžovala na obě dvě strany z lonže mě pustila a já chvíli chodila krokem. Potom mi řekla že si mam ještě naklusat. Jenže zas mi to nešlo tak si ho Jíťa vzala. Cválala klusala,prostě si s nim uměla poradit ale já to nedokážu. Pak už jsem akyho vychodila a šla ho odstrojit a dát mu krmení. Pořád sem na to musela myslet, zatímco Aky žral a já už měla namazaný kopyta tak jsem si sedla k němu a začala zase brečet. A řikala sem si že to jednou stejně musim překonat že bych to měla zvládnout. Doteď o tom přemýšlím a příště až ho zase budu mít pokusim se abych se nebála. Rozhodla sem se tak a taky to tak zůstane už se kvůli tomu nechci trápit je to jenom na mě! Chtěla bych ještě poděkovat Jítě která má semnou trpělivost a opravdu se snaží a pomáhá mi abych se Akyho přestala bát! A já to chci dokázat teď už vám sem dám těch pár foteček který sou z času kdy sem neměla strach!


klikni pro další fotku

klikni pro další fotku
klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku
klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

klikni pro další fotku

Tak já myslím že to stačí :) zítra jedeme s koníčkama plavit. Těším se moc!!

Jen tak kecám..

25. srpna 2009 v 17:52 | Mája |  Moje KeCy
Ahojky no tak já sem dneska a včera byla na koníčkách no bylo to supervčera sme byli na jízdárně a měla jsem trinytku. To jsme klusali a cválali a samo dělali jízdárenský povely.Bylo to super:) ale nešlo mi moc cválat na pravou ruku no snad to příště bude lepší nemohla sem totiž triny prostě na tu pravou ruku udržet v tom cvalu :). Tak snad se mi to příště povede třeba zítra ;-). No a dneska sme byli venku byla sem na bobče:D a to bylo taky super to sme pořád skoro klusali a bobča byla moc hodná :). Jenom jednou dneska vyhodila:D. Pokrok :D. No tak sme jako klusali a potom sme cválali bobča i tryskala:D:D to už sem prostě poznala:D. No prostě si s nima dávala závody no:D:D. Ale bylo to moc super :) líbilo se mi to! A zítra jedu taky na koníky a to budeme na jízdárně tak sem zvědavá koho budu mít určitě akyho já už to vidim ale já se na něj bojim :D:D:(:(. Ach ju no tak uvidim budete mi držet palečky že jo? No uvidím bojim se:'(. A ve čtvrtek jedeme plavit ještě a to ejd na trinytce:-* jupíí:-*:D. To je moc super strašně se těším naposledy když sme byli plavit tak semb yla na bobče a to bylo taky super a spadla sem když mi vyběhla z tý řeky :D to bylo bez sedla v plavkách takže komplet clý sedřený záda sem měla a celou cestu mě bolela hlava a potom doma taky ale druhej už upe v poho ale nemohla sem spát :D. Tak páá a jak se máte vy? Co koníčci ? Určo mi napište papa :)

Bára a koně 15 - Supík po půl roce

24. srpna 2009 v 16:27 | Mája |  Videa s koníčkama


Ceny za Bleskovku

23. srpna 2009 v 11:19 | Mája |  Diplomy
Tak tady jsou konečně ceny za Bleskovku
Nakonec jsem trošku pozměnila hodnocení u 1-2 místa ještě sem vám udělala navíc avatárek protože by to bylo takový nevyrovnaný :-) ale avatary jsem dělala poprví takže nic moc a ty klikačky no uvidíte samy snad se vám to bude líbit ;-)
Klik na c.č.

Bára a koně 14 - Mistrovství republiky

22. srpna 2009 v 9:52 | Mája |  Videa s koníčkama


Bára a koně 13 - Koně u zubaře

20. srpna 2009 v 12:23 | Mája |  Videa s koníčkama


Bleskajda :-)

20. srpna 2009 v 12:10 | Mája |  Soutěže
Tak dlouho tady nebyla bleskovka :)

Hodnocení:
1-2 místo Diplom + klikací ikonka :)
3-5 místo Diplom + avatárek ( jestli ho zvládnu ) =D
Ostatní Diplomek :-)
P.S. : Výrobky jsou jen s obrázkami koníků !

1. Ahojky
2. Jak se máš? :)
3. Nebudeš opisovat od ostatních?
4. Vyjmenuj mi 3 jezdecké disciplíny
5. Vyjmenuj mi 5 barev koní :)
6. Vyjmenuj základní chody koně
7. Co se dělá v jezdecké disciplíně nazývané Parkur?
8. Co se dělá v jezdecké disciplíně nazývané Voltiž?
9. Popiš mi uzdečku
10. Popiš mi sedlo
11. Jaký je rozdíl mezi kobylou a klisnou?
12. Jaký je rozdíl mezi hřebcem a valachem?
13. Vysvětlíš mi co je to barování?
14. Jak ti to jde s koníčkama?
15. Máš svého koníka?
16. Baví tě to ? =D
17. Tak mi ještě řekni odznaky koní na hlavě
18. A taky na nohou :)
19. Nebylo to zas tak těžký že ne? :)
20. Tak pááá

P.S. : Až budou ceny tak se ozvu ;-)

Bára a koně 12 - Relax po závodech

20. srpna 2009 v 9:06 | Mája |  Videa s koníčkama


VGS - Zadání prvního kola

19. srpna 2009 v 15:46 | Mája |  Soutěže
Takže moc lidí se nepřihlásilo ale počet 5 lidí to splňuje tak aspoň něco :).

Seznam přihlášených:
ScaRleT & SaM - beagle-pes.blog.cz
TeRuShQAaA - TeRuShQAaA.blog.cz
Len_NiShQa - llena.blog.cz
Sharona - true01.blog.cz

Váš první úkol zní: Vyrobte rozvrh s koníčkama ale musí být na 6 hodin :)
Vaše výrobky mi posílejte na E-mail: Maruska1707@seznam.cz
Výrobky by měli být hotové a poslané aspoň do Pátku.
Aby se mohlo co nejdřív začit soutěžit :).
Už se moc těším na vaše výrobky!

Bára a koně 11 - Sobota na závodech

19. srpna 2009 v 8:34 | Mája |  Videa s koníčkama


VGS - přihláška

18. srpna 2009 v 10:27 | Mája |  Soutěže
Ahojky, tak sem se rozhodla že uspořádám zase nějakou soutěžku a napadlo mě VGS - Velká grafická soutěž. Ta tu je teď poprvé. A můžete se začít už přihlašovat stačí mi napsat do komentů tady k tomu článku samozřejmě jen přezdívku a blog. To mi úplně stačí. Je mi jedno v jakym programu budete grafiku vyrábět jestli ve Photofilteru nebo v Photoshopu nebo v jakym koliv jinym. A jestli to bude střídat nebo pořád v tom samym to mi je úplně jedno. Byla bych ráda kdyby se přihlásilo aspoň 5 lidí a víc, počet je neomezený! Ale zítra už bych ráda začala prvním kolem, tak se začněte prosím přihlašovat ;). Vaše výrobky mi budete posílat na E-mail Maruska1707@seznam.cz a vždycky potřebuju napsat samozřejmě vaší přezdívku abych věděla kdo to je napište to třeba do předmětu nebo do textu jak chcete :). Ale hlavně mi to tam prosím napište abych to věděla od koho ten určitě krásný výrobek je. Už se strašně těším až to začne a vaše výrobky mi budete posílat. Když někdy koukám na nějaké blogy tak sem opravdu nadšená jak krásnou grafiku někteří umí a úplně jim zavídím samozřejmě v dobrém, protože se mi fakt některé designy líbí a vzhledy blogů sou krásně sladěné například se mi moc líbí grafika kterou dělá Hors*ka její blog je: www.h-o-r-s.blog.cz a ten se mi opravdu líbí samozřejmě ostatní blogy taky :). Tak už moc asi kecám tak se začněte prosím přihlašovat budu moc ráda. A ještě vás prosím o hlásek v druhém kole VGS do kterého sem se přihlásila tady :-) . Díky moc A ještě jedna věc blog už je normálně v provozu už žádné pozastavení :). Páá

Mája

Sem zpátky...

17. srpna 2009 v 17:14 | Mája |  Moje KeCy
Ahojky tak sem zpátky s výletu a jela bych tam znova klído bych tam byla třeba ještě tejden bylo to tam fakt úžasný. Nechce se mi to popisovat protože bych nevěděla jak začít tak vám to řeknu stručněkdyž jsme tam přijely (cesta byla celkem v poho) tak sme si postavily stany vybalily a šli do lesa na dříví mno a potom nám stejně nákej chlap zakázal tam dělat vohníček pač je tam prej přímo pod námi plynovod a to nebyl vůbec jeho pozemek a ten pravej majitel nám to dovolil xD no bylo to takový hodně zamotaný :-D. To byste museli vidět a slyšet xD. NO takže ohíínek sme si nedělali ale dali sme si teda něco k véče. Potom sme tam jakou dobu kecali a já s Míšou už mrznula zimou klepala sem se tam jak ratlik :-D. No tak asi nevim po jaký době sme se rozešli do stanůů:-D. No a já se zahrabala do spacáku a spala sem v bundě a ve svetru pač mi byla příšerná zima samozřejmě sem ráno byla celá spocená a v noci se pořád probouzela :-D. No ale v poho. Tak sme si dali snídani a poom sme šli hrát karty :-D no my s Nikčou sme pořád vyhrávali hráli sme kenta a holky nejak na to neměli svůj den :-D no pořád sme se něčemu tlemily :-D úplně šíleně a pořád sme něco jedli hlavně já :-D pořád prej: já bych si něco dala a tak :-D. No pak sme ještě kecali u stolku a ostatní dole chytali ryby a jíťa potom za námi přišla a že at deláme co chceme že se můžeme jít třeba koupat:-D. No tak sme si teda vzali ručník převlíkli se do plavek a šli si sednout k Laby. :-D teda jako když sme tam lezli tak sem tam lezla dvě hodiny než sem se konečně odhodlala že tam teda jako pudu byl tam proud jak sviň samozřejmě Nikča s Ájou tam skočily hned a nechápala sem je :-D bnylo to studený jak kráva ale potom už mi bylo teplo my tam s Míšou na kraji a než sme se tam dostali. No míša šla vlastně až potom :-D t se tam nechtělo vůbec a jako holky se teda rozhodli když nejdu dobrovolně že mi pomůžou xD. Tak mě čapli za ruce a už sem tam byla :-D myslela sem že je zabiju :-D Ale přežily :-D. No tak sme se tam koupali a měli pořád z něčeho hrozný výtlemy a byl tam strašnej proud a hodně velký kameny:-D a daleko sme nechodily pač by nás ten proud vodnes asi někam až do roudnice :-D. No tak sme byli tak na kraji na těch kamenech sem celá poštípaná a podrápaná :-D. No a navečer sme se jeli s koníkama projet to bylo super Bobča nejdřív vyhazovala ale byla to moc hezká vyjížďka a já sem si jí užila. Když jsm přijely dali sme si večeři zase kecali a šli spinkát:-D. Tentokrát už sem spala jen v mikině to je pokrok :D. A druhej den sme šli k Laby hned ráno a hned sme se koupali bylo to fakt cool :-D. a potom holky zkoušeli plavat po proudu a pak na kraj :-D. no dařilo se jim to já sem to taky jednou zkusila Míša vůbec pač se bála jako já :-D . No zkusila sem to a myslela sem že se utopim pak už sem neměla sílu tak sem plavala ke břehu :-D. prostě sme byli celý odpoledne u vody Jíta a Adél s milošem,jindrou a MIlanem chytali ryby ale taky plavali hodně :-D. No a potom už jsme šli pomalu balit tak postupně jenom tak na hrubo sme si zbalily věci a spacáky a jeeště se šli koupat. To bylo prostě nejvííc snad :-D. To byli výtlemy jak kráva:-D. Až mě z toho bolelo břicho :-D. A vždycky když tam jely lodě tak to byli vlny a my tam vždycky vlítly a bylo to jak u moře :-D. prej jéé budou vlny :-D.no a potom sme už šli balit sstany a táák. Pak až sme to měli sbalený šli sme čistit koníky. a potom vyrazily domůů vůbec se mi teda jako nechtělo klidně bych tam byla ještě tejden i dýl. Bylo to fakt moc krásný a cesta domu byla v poho. Už se těším na příští rok to pojedeme znovu jo a ještě ted nekdy pojedeme možná ještě jednou plavit :-D.A řikala sem že to bude stručný ale moc stručný to neni co ?! :D JOoooo a ještě vás moc moc moc prosím o hlásky Tadyy děkuji moc všem kteří mi hlásnou sem tam jako Mája samoš:-D

Páá

14. srpna 2009 v 7:05 | Mája |  Moje KeCy
Ahojky tak já už dneska odjíždím s těma koníkama k tý vodě odjíždím sice až ve 2 ale na PC už se předtím nedostanu. Včera sme byli všechno nakupovat a já balila už ve středu takže sem to docela i krásně stíhala, a články sem žádné nepřednastavila pač mi nejdou na blog vkládat obrázky takže smůla. 4lánky tu budou až se vrátím možná se sem dostanu ještě v něděli až se vrátíme ale vracíme se naveče tak uvidím jak to stihnu a kdyžtak se vám ozvu v pondělí tak se mějte hezky páá