Leden 2009

Vizitka na měsíc Leden

31. ledna 2009 v 20:36 | Mája
VIZITKA:
SIR HENRY POWER
Říkame mu: Ánry
Plemeno: Quarter horse
Pohlaví: Valach
Barva:Buckskin
Výška (kouhoutková): cca 155 cm
Datum narození: 20.5. 1999
Matka: HEEDE
Otec: INVEST IN A POWER
Kde ho najdeme: Ranč Mustang Veselíčko
Majitel: Mgr. Zuzana Kotíková
Zaměření: Reining
Zajímavosti: Slouží též jako školní poník pro výuku westernového ježdění. Za velkou zajímavost považuji jeho překrásné oči, které mě zaujaly hned při prvním focení!
Úspěchy: Za svojí závodní kariéru dosáhl Henry mnoha umístěnií i vítězství. V roce 2005 vybojoval 5. místo na mistrovství České republiky v reiningu senior s Pavlem Romanem v sedle.
Plány do budoucna:Letos by se měl opět objevit na soutěžních kolbištích s Kristýnou Kotíkovou v sedle. Samozřejmě že v disciplíně reining.

Blbý reklamy...:(

31. ledna 2009 v 17:37 | Mája
Tak ale ty reklamy mě fakt jako Štvou pěkně to kazí Designy:( ACH JO , já teda neřikám že je mám teda krásný jo ale štve mě to protože to vypadá hrozně:( njn už je to tak:( Už aby to bylo pryč!!!! A co jinak jak se máte, a co vaši čtyřnozí kamarádí(koníci samo) a co bylo na výzo??
Já zítra dopo jedu za koníkama, pak mě čekaj přípravy do školy takže vůbec newim jestli sem půjdu a jestli budu mít náladu brzo zase přidám něaký ten článek!!! A budete mít další miniakcičku k vyplnění na měsíc únor ale to až asi zítra nebo v pondělí a s amozřejmě kdo je vyplnil ted vystavím mu diplomek a kdo zameškal má dnes posledn šanci a nebo smůlu!!! Joo abych nezapoměla tady je obrázek k novému měsíci:


áááááá další SB

31. ledna 2009 v 17:28 | Mája
Juchůůůůůů tak mám zase o 2 SB navíc:D :)
A tady jsou:

SB - *Lady horses*: www.lady-kone.blog.cz

PS: Všem moc děkuji a brzy vystavím diplomek!!:)

Koníčci

30. ledna 2009 v 18:16 | Mája
Jupíííííííííííííííííííí Dneska jsem byla na koníkách mno jako docela v poho!Byli jsme venku a pak jsme jezdily na jízdárně!!Pak jsem šla ke nej Kámošce a to bylo moc super!!Na tehle den nezapomenu!!Prostě to bylo dneska užásný a co vy a vaši čtařnozí miláčci??:D Jooooo a právě jsem se dozvěděla že v neděli v 13:00 jedu taky na koníky no prostě boží, a v létě jedu s Nééééj Kámojdou na tábor s koníkama:D no prostě dneska byl úúúúúúúúúúúúúpa super den!!!

Na týhle kobylce jsem dneska jezdila, je ale bohužel přisleplá na pravé oko:( A je dost lekavá, ale všechno bylo docela OK:D

Další diplomek za SB

28. ledna 2009 v 19:27 | Mája


KOníci

27. ledna 2009 v 15:52 | Mája |  Videa s koníčkama
Další New SB!!!!!!

27. ledna 2009 v 14:23 | Mája
Takže mám další new SB!! Je to moje nej Kámoška a její blog je na adrese www.vasenkekonim.blog.cz Prosím spřátelte se určitě taky! BUde moc ráda!! Díky!

A asi zítra nebo možná ještě dneska vystavím diplomek!!

Doporučení pro..Nový bloček!!

26. ledna 2009 v 18:08 | Mája
Takže moje nej Kámojda si udělala blog o koníkách, ještě tam žádné články nejsou ale bryzy budou!!! Bude to určitě supe blog takže kdo by měl zájem i o další SB navíc ať určitě napíše: její blog se nachází na adrese: www.vasenkekonim.blog.cz Tak určitě pište bude ráda!!! DÍKY!

Rozvrhy znovu!

24. ledna 2009 v 13:03 | Mája
Takže se všem omlovám ale dala jsem na blogík rozvrhy hodin a já blbec jsem je nezmenšila tak aby se tam vešli takže se vám omlouvám a dám je tam znovu ve zmenšeném tvaru, aby byli vidět celé! Dále skoro nikdo ještě nevyplnil miniakcišku kterou jsem zadala už na začátku ledna možná dřív, takže kdo byste chtěl můžete ji vyplnit v položce menu "miniakce" a ještě si můžete napsat o plemínko na přaní ale tohle všechno můžete najít v menu pod položkou "ohledně blogu" tak zatím čauky!

Diplom pro SB

24. ledna 2009 v 12:58 | Mája
Ahojík, takže jsem se spřátelila s moc SB najdnou a nestíhala bych udělat všem diplomek, rozhodla jsem, se že vám udělám jeden společný pro všechny moje SB..énka.


Tady je:


Dalsí rozvrhy

23. ledna 2009 v 16:04 | Mája

Rozvrhy hodin s koníčky

23. ledna 2009 v 15:58 | Mája

Sorry

23. ledna 2009 v 15:17 | Mája
Já se vám omlovám,já jsem uppa neschpná vůbec mi nejde nastavit Design a tak jsem tam dala zatim strarej ale poprosim kamosku aby mi to cely prekopala a vim ze ta oranzova strasne jde do oci to hnedky zmenim to jo ale ten Design bude asi až pozdejc!Sorry"!

New SB

22. ledna 2009 v 17:11 | Mája
Takže mám new SB...énka a vypíšu je vám tu,určitě se jukněte stojí to za to!!!!

Sharona: www.true01.blog.cz - blogík o koníkách
Horsegirlka: www.horsegirlka.blog.cz - blog o koníkách
Klára: www.pony4club.blog.cz - blog o koníkách
Lucy: www.konevesvete.blog.cz - blog o koníkách
Denísek: www.blog-u-koniku.blog.cz - blog o koníkách
Veverka: veverka-blogis.blog.cz - blog o koníkách
Domza: www.konarky1.blog.cz - blog o koníkách
Alki: www.konici-starshine.blog.cz - blog o koníkách
Iwa: www.blogsupr-konici.blog.cz - blog o koníkách
Garfield: www.blogkoniccku.blog.cz - blog o koníkách
Kathuska: www.snoopyho-blog.blog.cz - blog o koníkách
Avokádka: www.Avokad.blog.cz

Tak a to je prozatím vše ale vyhledávám další!!!!!

Plemínko na přáníPro DENDU!

17. ledna 2009 v 17:02 | Mája
Pro nej Kámojdu DENDU!!!
Český sportovní pony
Historie
Šlechtická péče byla dlouhá léta zaměřena jen na velké koně,poníci byli opomíjeni.V česku dlouhou dobu chyběla snaha vytvořit ideálního poníka,takového který bude přítelem dětí,naučí ho základní navyky týkající se péče o koně a základní jezdecké schopnosti.Toto plemeno vzniklo v obdobně jako podobně využívaní koně v okolních státech,na základě křížení jezdeckých koní malého rámce(arabský kůň,anglický plnokrevník) s poníky velškého typu.C9lem šlechtění je všestraně využívaný pony jezdeckého typu s tvrdou konstrukcí,dobrou krmitelností,dlouhověkostí,nenáročný a odolný.Důraz je kladen na dobrý chrakter,rozvážnost,vysokou inteligenci,ovladatelnost a ochutu pracovat.
Popis
Kouhotková výžka dosahuje nejméně 111 cm,ale nesmí přeahovat 149 cm s podkovami.Jedná se o sportovního koně,proto musí tomu odpovídat i tělasná stavba.Správný sportovní pony je souměrný,dobře osvalený a se suchými klouby.Hlava má být suchá,s velkým krásným,živým okem,širokými nozdrami a malým uchem.Krk je dostatečně dlouhý,dobře nasazený,svalnatý a u hřebců je krásně klenutý.Pro tohotoho poníka je typický široký a zejména hluboký hrudník,středně výrazný kohoutek a pevný hřbet.Žádoucí je pravidelný postroj,hlezna mají být dobře zauhlená a kopyta pravidelná a kvalitní,tvrdou rohovinou.Občas se vyskytují rousy.
Povaha
Poníci jsou většinou hodně tvrdohlavý a paličatí!Ale v dobrém slova smylslu jsou to dobráci,ale nenechají si ujít žádnou příležitost k provedení nějaké té lumpárny.Tato vlastnost se také týká Českého sportovního ponyho.Poníci se hodí především pro děti,protože dospělí lidé jsou na ně moc krutí a těžcí,poník potřebuju skutečnou lásku a porozumění,jestliže jste hned od začátku k poníkovi vlídní odměna bude sladká! Koně i poníci mají velmi vyvinutý smysl poznat člověka který na koni sedí poprvé a kdo už je zkušenější,také velmi dobře poznají kdo se jich bojí a kdo ne.Poník má vůbec necennější charakter samo o sobě.Ovladatelnost musí být taková,aby s ním mohly v přiměřené míře samostatně zacházet i děti.Když se pro takového koníka rozhodnete,bude vám trpělivým ale i veselým,temperamentním kamarádem.
Využití
Poník je všestranný a ochotný k práci,jde s ním dělat snad jakoukoli disciplínu pokud je správně vytrénovaný a zkušený. Jak už bylo uvedeno poník je spíše určený dětem a mladším jezdcům.Děti se hodně často bojí obrovských koní na které sotva vylezou.Je samozřemně dobře využitelný jako rodinný kůň.

Ftípky o koníkách

17. ledna 2009 v 15:22 | Mája |  Nástěnka!

rysy.
Zábava
Ftípky:
Pan Novotný jede v Praze na koni a druhého vede za otěže za sebou.
,,Kam jedete?", volá na něj pan Koudelka. ,,No do práce přece!",,A co s tím druhým
koněm?!?"
,,Já u divadla přestupuju!"
Dva farmáři žili léta vedle sebe, ale moc řečí nenadělali. Jednou zavolal jeden z nich přes
ohradu:,,Hej, Johne, co jsi dával svýmu koni, když měl koliku?"
,,Terpentýn!"
Po týdnu: ,,Hej, Johny, ten kůň po tom terpentýnu chcípl!!!"
,,No však ten můj taky!!!"
,,Vaše lordstvo, neměl byste jen jezdit na koni, ale v zájmu vašeho zdraví i chodit pěšky!"
,,To je zvláštní doktore, váš názor se shoduje s jednáním mého koně!!!"
Baví se dvě kamarádky: ,,Víš,že se učím jezdit na koni?"
,,To je zajímavé," odpovídá druhá, ,,ale nebyla jsi kdysi proti týrání
zvířat?"
Přijde kovboj do baru a říká: "Kýbl vody pro mého koně."
Číšník na to:"A co vy?" ,,Nic já řídím."
Doběhly se závody a jeden z majitelů se postavil vedle hřebce.
Najednou slyší, jak k němu kůň promlouvá "Ha, ha vyhrál jsem,
vyhrál jsem!!!"
Pán zděšeně vykřikne a utíká za trenérem mluvícího koně.
"Pa-pa-pa-pane, váš kůň říkal, že byl první!!!"
Trenér na to:" Kecá, byl druhej!!!"
Ostatní